علم و تکنولوژی

صلاحیت 290 عضو هیئت علمی فناور دانشگاه آزاد توسط کمیته اجرایی تائید شد خبرنگاران

در اولین جلسه شورای راهبری کمیته اجرایی آیین نامه حمایت از فعالیت های فناورانه اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد صلاحیت 290 عضو هیئت علمی فناور تائید شد.

12 فروردین 1400

شتاب زدگی در اجرای قانون جدید چک، تبعات ناخوشایندی دارد

در تازه ترین نشست کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق ایران مطرح شد: بانک مرکزی در اجرای قانون جدید صدور چک هنوز از آمادگی لازم برخوردار نیست و شتاب زدگی در اجرا می تواند تبعات ناخوشایندی به دنبال داشته باشد.

3 فروردین 1400

خبرنگاران وزیر بهداشت: سلامت در دولت تدبیر و امید در اولویت نهاده شد

تهران - خبرنگاران - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید سلامت در اولویت نهاده شد، گفت: از زمان شیوع کرونا هیچ بیمار غیرکرونایی در کشور پشت در هیچ آی سی یویی نماند.

25 اسفند 1399

بداخلاقی نگران کننده در لیگ برتر والیبال، فرهنگ گم شده تیم ها

به گزارش خبرنگاران، با شروع رقابت های لیگ برتر والیبال، شیوع ویروس کرونا مانع از حضور تماشاگران در سالن مسابقات شد تا شاهد کاهش شور و هیجان در فضای رقابت ها باشیم. تماشاگرانی که یکی از عوامل بروز جنجال در سالن رقابت ها از سوی مسئولان برگزاری مسابقات...

8 اسفند 1399

انتشارات حتمی با 600 عنوان کتاب در نمایشگاه مجازی کتاب

به گزارش خبرنگاران، انتشارات حتمی یکی از ناشران تخصصی کتاب های تربیت بدنی و علوم ورزشی است که در مدت فعالیت خود در عرصه نشر توانسته بیش از 900 عنوان کتاب در شاخه های مختلف ورزشی ازجمله حرکت شناسی، بیومکانیک ورزشی، آسیب شناسی و حرکات اصلاحی، مدیریت ورزشی،...

3 اسفند 1399

چرا سهم زنان در کسب و کارهای مجازی اندک است؟

به تازگی اتحادیه کسب وکارهای فضای مجازی آماری خاطرنشان کرد مبنی بر اینکه 219 پروانه کسب برای مردان صادر شده که نشانگر سهم 86 درصدی در مقایسه با زنان است و اینکه میزان کسب پروانه از سوی زنان در مقایسه با 6 ماه ابتدایی سال، 3 درصد رشد نموده است.

27 بهمن 1399

پلیس روباتیک زیر تیغ انتقاد

این روزها میزان استفاده از روبات ها در دنیا به شکل چشمگیری افزایش یافته و در بخش های مختلف صنعت، رستوران ها، بیمارستان ها، نگهداری از بچه ها، خانه سالمندان و... می توان روبات های بسیار پیشرفته را مشاهده کرد.

25 بهمن 1399

بازدید فتاح از ساختمان در حال ساخت مرکز طبی بچه ها

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس بنیاد مستضعفان از ساختمان در حال ساخت مرکز طبی بچه ها امام خمینی، شماره 2، بازدید کرد. این مرکز طبی در جنوب غرب تهران و در محله یافت آباد در حال احداث است.

24 بهمن 1399

معرفی هتل 5 ستاره Cocoon Maldives مالدیو

پنجره اتاق خود را باز می کنید و تصویری از آبی دریا به همراه موج های آرام در مقابل چشم هایتان نقش می بندد. حتی با فکر کردن به این منظره آرامشی غیرقابل وصف را احساس خواهیم کرد چه رسد به اینکه در واقعیت هم خود را در چنین مکان رویایی ببینیم. هتل کوکون مالدیو...

22 بهمن 1399

نشانه هایی از مصرف سوخت غیراستاندارد در نیروگاه های تهران

خبرنگاران : معاون فنی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران می گوید: نشانه هایی از مصرف سوخت غیر استاندارد در صنایع و نیروگاه های تهران وجود دارد البته استفاده از سوخت غیراستاندارد علاوه بر گوگرد، سبب تولید آلاینده های دیگری...

20 بهمن 1399

دروازه ای به سوی هوش مصنوعی در کسب وکار

به گزارش خبرنگاران ، به نقل از bookauthority، درحالی که نزدیک به 20 سال می گردد که اتوماسیون رباتیک به وجود آمده، به دلیل همگرایی رایانش ابری، داده های عظیم و هوش مصنوعی این سیستم به نقطه انعطافی رسیده است.

17 بهمن 1399

ترس زن جوان از فروش نوزاد توسط همسرش!

زن 39 ساله ای که اشک ریزان و مضطرب خود را به کلانتری شهید هاشمی نژاد مشهد رساند تا از پلیس برای یافتن نوزادش کمک بگیرد؛ درباره داستان تلخ زندگی اش به کارشناس اجتماعی کلانتری توضیحاتی ارائه داد.

13 بهمن 1399

پرفروش ترین کتاب های الکترونیکی در 2020

درباره فیس بوک میلیون ها کلمه نوشته شده، اما هیچ گاه داستان این شبکه اجتماعی شاخص به طور کامل بیان نشده است. شبکه ای که برخی آن را اشاعه دهنده فیک نیوز می خوانند و برخی زاکربرگ را بزرگ ترین کارآفرین قرن می نامند.

11 بهمن 1399

موافقان و مخالفان اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری چه می گویند؟

مجلس یازدهم 6 ماه مانده تا انتخابات ریاست جمهوری، اصلاح قانون این انتخابات را در دستور کار خود قرار داده است.

4 بهمن 1399

در شبِ سیروس پرهام چه گذشت؟

در شب سیروس پرهام گفته شد آدم هایی از جنس او ستون های فرهنگ و هنر ایران هستند.

1 بهمن 1399

استارت&zwnjآپ&zwnjها از سرمایه&zwnjگذاری جسورانه به جای وام استفاده کنند

به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تامین مالی با استفاده از برخی از روش ها مانند وام دادن به استارت آپ ها روش مطلوبی نیست و بهتر است استارت آپ ها از سرمایه گذاری جسورانه به جای وام استفاده کنند و اینجاست که سیاست های تامین مالی غیرمستقیم اهمیت...

27 دی 1399

معاون اول رییس جمهور: افراد دارای معلولیت باید از تمامی حقوق انسانی و قانونی برخوردار باشند

دومین جلسه کمیته هماهنگی و نظارت بر اجرای قانون حمایت از حقوق معلولان ظهر امروز(دوشنبه) به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار گردید.

19 دی 1399

روزهای قرنطینه را با بازی های کامپیوتری بگذرانید

روزهای قرنطینه و در خانه ماندن صبر و حوصله می خواهد، باید روزها را به گونه ای زندگی کرد که لذت بخش تر باشند. روزهایی که باید از دریچه تلفن های همراه، فضای مجازی و تلویزیون دنیا را تماشا کرد. در این روزها بازی های کامپیوتری که به خوبی می توانند ما را همراه...

13 دی 1399

فراخوان بخش آثار پژوهشی تهران- مبارک منتشر شد

به گزارش خبرگزای کتاب ایران به نقل از روابط عمومی هجدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک، فراخوان بخش آثار پژوهشی این رویداد در دو قسمت ترجمه و تألیف منتشر شد.

5 دی 1399

مجلس افغانستان به 10 وزیر پیشنهادی رای اعتماد داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از شبکه طلوع، مجلس نمایندگان افغانستان در نشست امروز خود به 10 نامزد وزارت در کابینه محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان رای اعتماد داد. این وزیران هفته گذشته برنامه های خود را برای نمایندگان مجلس تشریح کرده بودند.

2 دی 1399
تعداد: (192)