مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان خاطرنشان کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون احتیاج به مراجعه حضوری

به گزارش وبلاگ 4 جعبه، مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اعتبار پروانه کار همه اتباع خارجی بدون احتیاج به مراجعه حضوری به طور اتوماتیک تا خاتمه بهمن سال جاری تمدید می گردد.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان خاطرنشان کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون احتیاج به مراجعه حضوری

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ، محسن ابراهیمی اظهار کرد: هدف از این طرح رعایت دستورالعمل ها و پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره کروناست.

مدیرکل اشتغال اتباع خارجی وزارت کار اضافه کرد: با توجه به دستور معاون مالی رئیس جمهور، مبنی بر تمدید اتوماتیک اعتبار همه مجوزهای صادره از سوی دولت، پروانه کار اتباع خارجی نیز که اعتبار آن از تاریخ اول آذر ماه 1399 منقضی می گردد بدون احتیاج به مراجعه، تا انتها بهمن سال جاری تمدید خواهد شد.

وی با بیان این که 86 درصد مهاجرین از افغانستان برای کسب و کار وارد کشور شده اند، گفت: 60 درصد آنها در صنعت ساختمان و مابقی در بخش های کشاورزی، خدمات و فراوری اشتغال دارند .

در این جلسه مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز با اشاره به صندلی خطیر بازرسی کار در شناسایی اتباع غیر مجاز بکار گرفته شده از سوی کارفرمایان متخلف گفت: در استان کرمان 30 بازرس کار این وظیفه را انجام می دهند که امید است با راه اندازی گشت های مشترک ادارات کار و نیروی انتظامی عملکرد بازرسی با پیشرفت بهتری صورت گیرد.

رضا اسماعیلی در بخش دیگری از سخنانش به ساماندهی اشتغال اتباع توسط کاریابی های غیر دولتی در استان اشاره نمود و گفت: هم اکنون 26 کاریابی در استان کرمان فعال است که یکی از آنها الکترونیکی و مابقی به صورت حضوری خدمت رسانی می نمایند .

منبع: خبرگزاری آریا

به "مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان خاطرنشان کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون احتیاج به مراجعه حضوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرکل اشتغال اتباع خارجی در کرمان خاطرنشان کرد: تمدید پروانه کار اتباع خارجی بدون احتیاج به مراجعه حضوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید