پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس

به گزارش وبلاگ 4 جعبه، دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور از اضافه شدن پیشنهادی به آیین نامه جدید معاینه فنی کشور اطلاع داد و گفت: در صورت تایید آن در دولت، پلیس می تواند معاینه فنی خودروهای دودزایی که محرز گردد حدود مجاز معاینه فنی را پاس نمی نمایند، باطل کند.

پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس

پوریا محمدیان یزدی در گفت وگو با وبلاگ 4 جعبه، درباره ابطال معاینه فنی خودروهای تصادفی گفت: با معاونت حقوقی راهور ناجا در این باره صحبت کردیم و قرار شد مکانیسمی برای این موضوع تنظیم کنیم. همچنین در آیین نامه معاینه فنی جدید نیز همان بند ابقا شده تا به این وسیله بتوانیم معاینه فنی خودروهایی که تصادف می نمایند و محتمل است خودروهای پر ریسک تلقی شوند، مجددا مورد آنالیز قرار دهیم.

وی در ادامه به موضوع دیگری که از جانب شهرداری ها و پلیس پیشنهاد شده و قرار است به آیین نامه معاینه فنی کشور اضافه گردد اشاره نمود و اضافه کرد: اگر در خیابان خودروهای دودزایی تردد کردند که بعد از آنالیز معین گردد که معاینه فنی را پاس نمی نمایند؛ با وجود اینکه ممکن است تنها چندماه از اخذ معاینه فنی آنها گذشته باشد، احتیاج است معاینه فنی آنها باطل گردد.

دبیر شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور در ادامه با بیان اینکه این خودروها تصادفی نیستند بلکه به سبب بهره برداری یا نگهداری نامناسب در بازه اعتباری معاینه فنی شان، حدود مجاز معاینه فنی را پاس نمی نمایند، گفت: به همین جهت براساس تدابیر اندیشیده شده اگر خودروی دودزایی توسط پلیس دیده و محرز گردد که حدود معاینه فنی را پاس نمی کند، پلیس می تواند معاینه فنی آن خودرو را باطل کند؛ البته قرار است این موضوع را هم در آیین نامه پیشنهادی معاینه فنی کشور، اضافه کنیم تا برای تأیید نهایی به دولت برود.

محمدیان در سرانجام گفت: وزارت راه ، شهرداری، پلیس و وزارت کشور قرار است در این موضوع به جمع بندی برسند تا این موارد در کمیسیون زیربنایی دولت مطرح گردد و در صورت تایید، در آیین نامه قرار گیرد. در حقیقت این اصلاحات در جهت افزایش تضامین معاینه فنی در کشور است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ابطال معاینه فنی خودروهای دودزا با تأیید پلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید