تومور هایی که در چشمان شما جا خوش می نمایند

به گزارش وبلاگ 4 جعبه، یک متخصص چشم گفت: در بعضی مواقع تومور های غدد چربی پلک در بزرگسالان با بروز گل مژه های مکرر ظاهر می گردد.

تومور هایی که در چشمان شما جا خوش می نمایند

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ 4 جعبه، سعید یادگاری متخصص چشم در گفت وگو با باشگاه وبلاگ 4 جعبه، درباره تومور پلک و حدقه اظهار کرد: ضایعات پلک و حدقه چشم خوش خیم یا بدخیم هستند، این ضایعات در حدقه می توانند منشاء عصب، عروق، غدد اشکی و بافت لنفوم داشته باشند و یا از سینوس ها، مغز و دیگر ساختمان های مجاور وارد حدقه شوند، اما ضایعات پلکی فقط منشا پوستی و غدد چربی دارند .

وی درباره علائم و نشانه های این نوع بیماری بیان نمود: بیرون زدگی چشم از حدقه، انحراف چشم، درد، دوبینی، افتادگی پلک و تاری دید از علائم تومور حدقه هستند، از سوی دیگر برآمدگی پلک، زخم پلک، تغییر رنگ پلک و از بین رفتن مژه ها از علائم تومور های پلک است .

یادگاری اضافه نمود: البته در بعضی مواقع تومور های غدد چربی پلک در بزرگسالان با بروز گل مژه های مکرر ظاهر می گردد .

روش تشخیص تومور های حدقه

متخصص چشم درباره روش تشخیص تومور های حدقه بیان نمود: تومورها حدقه با معاینه، سی تی اسکن و ام آر آی تشخیص داده می شوند؛ اما تشخیص تومور های پلک فقط با معاینه دقیق امکان پذیر است، اما گاهی برای تشخیص سریع وسعت عارضه و پیشگیری از نفوذ آن به ساختمان های دیگر انجام سی تی اسکن ضروری است .

یادگاری درباره روش های درمان این بیماری ها گفت: تومور های حدقه در صورت امکان باید با جراحی خارج شوند، گاهی خروج کامل تومور به علت چسبندگی به اعصاب و عضلات چشم میسر نیست، در این صورت بخش عمده ای از تومور حدقه خارج و بقیه آن پس از آنالیز نوع تومور با پاتولوژی درمان می گردد .

یادگاری گفت: درمان های جانبی مثل رادیوتراپی و یا شیمی درمانی پس از جراحی در بعضی از تومور های حدقه ضروری است .

وی در خاتمه اضافه نمود: درمان قطعی تومور پلک جراحی است؛ در حین عمل ضمن هماهنگی با بخش پاتولوژی تمام سلول های تومور بطور کامل برداشته می گردد .

،

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "تومور هایی که در چشمان شما جا خوش می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تومور هایی که در چشمان شما جا خوش می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید